VÝZVA PRO FIRMY V NÁVAZNOSTI NA AKTUÁLNÍ UPRCHLICKOU KRIZI

refl1 refl2

S ohledem na uprchlickou krizi, kterou nyní Evropa zažívá, bychom vás ve spolupráci s UN Global Compact a UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky) chtěli inspirovat k pomoci lidem, kteří z různých důvodů museli opustit svou zem.

Dle zdrojů OSN skoro 60 milionů lidí odešlo ze svých domovů kvůli válkám a konfliktům. Více jak 400 tisíc z nich podniklo přes Středozemní moře cestu do Evropy. Jsme si vědomi, že primární zodpovědnost za řešení komplexní situace mají politici a vlády. Ale věříme, že zapojením světové společnosti dokážeme zmírnit utrpení lidí v uprchlických táborech, na cestách nebo při jejich integraci do cizí země.

Role soukromých firem může být klíčová. Jako signatáře základních principů UN Global Compact a členy Národní sítě Global Compact Česká republika bychom rádi inspirovali vaši aktivitu v těchto oblastech.

• Váš byznys: Pomoci můžete tím, co už děláte. Myslete na uprchlickou krizi v rámci vývoje produktů, náboru nových zaměstnanců nebo výběru dodavatelů.

• Vaše investice a charita: Přispět k řešení lze i finančním nebo materiálním příspěvkem pro některou z organizací pomáhající uprchlíkům. Zvážit můžete i investice nebo expertní pomoc v zasažených komunitách.

• Vaše zapojení do veřejného prostoru: Podpořte dialog o uprchlické krizi a solidaritě v rámci své organizace a místní komunity.

• Vaši partneři a kolektivní spolupráce: Spojte síly s dalšími národními nebo mezinárodními organizacemi a zapojte se do světové sítě, která usiluje o dlouhodobější řešení.

Konkrétní příklady aktivit v jednotlivých oblastech najdete níže. Pokud byste se rozhodli zapojit, informujte nás. Můžeme pomoci s organizací a zároveň o vaší akci dáme vědět OSN. Rádi vás podpoříme i v rámci našich PR aktivit.

ref